Sumár ŽMBL za mesiac október

Žilinská mestská basketbalová liga má za sebou úvodný mesiac. Po štyroch kompletných kolách už nie je žiaden tím bez prehry a takisto každý tím sa tešil aspoň z jedného víťazstva a ukazuje sa, že aj sezóna 2018/2019 môže byť mimoriadne vyrovnaná. Napriek tejto vyrovnanosti sa na čele usadili finalisti z minulých ročníkov Kuričova žena a EDIS Computers.

Počas uplynulého mesiaca viacero hráčov dosiahli v štatistikách zaujímavé méty.

Roman Jantošík z Kuričovej ženy prekonal hranicu 500 asistencií a stal sa tak ešte len piatym hráčom, ktorému sa podarilo prekonať túto métu.

V doskokoch sa počas októbra podarilo prekonať 500–vku až trojici hráčov a to Ondrovi Šoškovi z EDIS–u, Jozefovi Bačíkovi z VTJ a Michalovi Rusnákovi z Kuričovej ženy.

Podobne sa darilo aj strelcom. Najskôr sa ako 16. hráčovi histórie podarilo Jarovi Weisovi zo Zarriors prekonať hranicu 3000 bodov a v poslednom kole Marián Škubák zo Spartans ako historicky prvý hráč prekonal hranicu 7000 bodov!

Za zmienku rozhodne stojí aj, že Ladislav Bobčík z Bad Boyz a Jozef Čerňanský z BK Budiš Martin odohrali 100. zápas v ŽMBL a Tomáš Hanák z AC Uniza prekonal hranicu 200 zápasov v ŽMBL.

Autor: ScoobyTento článok bol zobrazený 303 krát.

Diskusia k článku: