Výsledky 4. kola nadstavbovej časti

V štvrtom kole nadstavbovej časti ŽMBL sa definitívne rozhodlo o tom, že z prvého miesta pôjde do play–off EDIS Computers. Takisto sa v priamom súboji medzi Zarriors a Young Fellaz rozhodlo, že z ôsmeho miesta postúpi do vyraďovacej časti Zarriors. Bad Boyz víťazstvom nad VTJ poskočilo na tretie miesto práve na úkor VTJ.

Martin – Spartans 113:56 (59:25)
Body: Ivanko 32, Kušnier 24, Imriš 22, Sabo 21, Čierny 14 resp. Mi. Vavrík 17, Lazar 14, Káčer 6, Hájek 6, Podhorský 5, Grebáč 4, Frnčo 2, Sidor 2, Chudoba 0.
Štvrtiny: 34:5, 25:20, 30:13, 24:18
Rozhodoval: Peter Bullo, Eduard Uhrin

Zarriors – Young Fellaz 86:72 (37:22)
Body: Makovický 23, Fedor 14, Weis 14, Futo 11, Kapľavka 11, Závodský 8, Bieľ 6, Mesticky 1, Stančík 0 resp. Hoferica 28, Václavík 20, Duben 13, Baculík 5, Hurník 3, Kuzma 3, Labant 0.
Štvrtiny: 21:11, 16:11, 21:33, 28:17

EDIS – Kuričova žena 117:92 (57:34)
Body: Zachar 32, Sirotiak 25, Tilandy 20, Obr 14, Závodný 13, Škorupa 7, J. Šoška 4, A. Šoška 2 resp. Rusnák 21, Remenec 21, Ohrádka 20, Takáč 16, Várnai 8, Jantošík 4.
Štvrtiny: 24:17, 33:17, 27:19, 33:39
Rozhodoval: Ján Faith, Martin Kubica, Tomáš Charvát

R. Jantošík (Kuričova žena): Zápas o prvé miesto pred playoff sa rozhodol v druhej štvrtine, v ktorej nás Edis zmietol trojkovou kanonádou a vytvoril si 23 bodový náskok. V úvode tretej štvrtiny sme síce za pár minút po zmene obrany stiahli náskok súpera na 14 bodov, avšak úzka lavička nám neumožnila udržať nasadené tempo a súper získal svoj náskok späť, pričom ho dokázal natiahnúť až na 30 bodov. Posledná štvrtina sa už len dohrávala. Ďakujeme Edisu za lekciu z efektivity a najmä za to, že ani pri vedení o viac ako 20 bodov nevypúšťajú žiaden súboj, škoda len že výsledkom tohto ich prístupu je zranenie nášho hráča.

J. Šoška (EDIS Computers): Obhájcovi titul sme nedali šancu v zápase, ktorý ešte mohol zamiešať našim prvým miestom pred play–off. V druhej polke už nebolo otázkou, že či vyhráme, ale koľko im nadelíme. Každopádne, Kuriči mi pripravili pekný darček pred párty. Ďakujem. Originálne.

Bad Boyz – VTJ 90:81 (49:26)
Body: Uhrina 25, Noge 25, Poništ 15, Škubák 14, Masarovič 6, Bradler 5, Bobčík 0 resp. Gavlák 39, Čurilla 25, Smetana 8, Urbaník 6, Kuboš 3, Hrašna 0, Bačík 0, Zvara 0.
Štvrtiny: 25:16, 24:10, 21:27, 20:28
Rozhodoval: Ján Faith, Martin Kubica

L. Bobčík (Bad Boyz): V zápase sme v úvode dominovali, polčasové skóre 49:26 hovorí za všetko. Náš stroj sa ale v 2. polovici zápasu zasekol. Bodové stroje súpera sa naopak rozbehli a VTJ sa začalo doťahovať. Zápas mal náboj, ale našťastie sme ho umnou hrou dotiahli do víťazného konca.

Autor: ScoobyTento článok bol zobrazený 728 krát.