Výsledky 17. kola

Predposledné kolo základnej časti prinieslo druhú prehru EDIS–u v šlágri s Kuričovou ženou, ktorá sa tak dostala na dostrel. Dôležité víťazstvo v súboji o stred tabuľky si proti Bad Boyz pripísala Uniza, Martin aj VTJ potvrdili svoje úlohy favoritov a bez väčších ťažkostí zvíťazili.

VTJ – Spartans 126:106 (68:48)
Body: Čurilla 43, Gavlák 39, Franc 19, Valentíny 17, Bačík 6, Kuboš 2 resp. Repa 20, Vavrík 19, Závodný 15, Sládek 13, Hájek 13, Káčer 8, Frnčo 8, Grebáč 5, Sidor 5, Podhorský 0.
Štvrtiny: 42:21, 26:27, 28:24, 30:34
Rozhodoval: Ján Faith, Peter Bullo

AC UNIZA – Bad Boyz 104:91 (54:42)
Body: Hanák 31, Paraík 22, Uhričík 14, Hrubý 14, Chrenák 13, Tomek 10, Krotak 0 resp. Uhrina 33, Noge 22, Škubák 15, Pecár 11, Poništ 6, Kubica 2, Juriš 2, Masarovič 0, Bobčík 0, Bobula 0.
Štvrtiny: 32:22, 22:20, 23:22, 27:23
Rozhodoval: Ján Faith, Tomáš Charvát

Young Fellaz – Martin 61:122 (21:64)
Body: Václavík 36, Kuzma 14, Baculík 6, Duben 5, Hurník 0 resp. Ruman 40, Kušnier 33, Ivanko 25, Daníšek 14, Kočálka 10, Čierny 0.
Štvrtiny: 11:38, 10:26, 14:20, 26:38
Rozhodoval: Martin Kubica, Peter Bullo

Kuričova žena – EDIS 86:80 (38:38)
Body: Hájek 30, Rusnák 18, Remenec 15, Ohrádka 14, Takáč 9 resp. Závodný 25, O. Šoška 17, J. Šoška 17, Škorupa 12, Kurtovič 9, Bublík 0, Hudec 0.
Štvrtiny: 19:18, 19:20, 20:18, 28:24
Rozhodoval: Ján Faith, Martin Kubica, Peter Bullo

Z. Remenec (Kuričova žena): Pekný, bojovný, ale zároveň korektný zápas s dramatickou koncovkou a šťastným koncom pre nás. Obidve družstvá nastúpili bez niekoľkých kľúčových hráčov, napriek tomu sa bolo na čo pozerať. Prvé tri štvrtiny vyrovnané, ani jeden tím sa nedostal do nejakého výraznejšieho trháku. V poslednej štvrtine sme si vytvorili 10–12 bodový náskok, ale EDIS skóre otočil a dve–tri minúty pred koncom sa dostal do vedenia o 6 bodov. Našťastie sme mali medzi sebou strelca bez nervov – Miša Rusnáka, ktorý trojkou nahlodal sebavedomie súpera a od tohto okamihu sme už boli presvedčení o našom víťazstve. Mimochodom, Mišo mal od polovice druhej štvrtiny 4 osobné chyby, čo pri počte piatich Kuričov na zápasovej súpiske predstavovalo veľké riziko, preto mu, ale samozrejme aj ostatným spoluhráčom, ďakujem za disciplinovanosť a odhodlanie vo zvyšku zápasu.
Naše pocity po zápase by som zhrnul takto – víťazstvo nad kvalitným súperom vždy poteší.
A netradične musím pochváliť aj rozhodcov, prispeli ku kvalitnému zápasu a boli takmer neviditeľní. Myslím, že tak by to mohlo/malo vyzerať v každom stretnutí.

J. Šoška (EDIS Computers): Zápas sa hral v pohodovom temp z oboch strán, niekedy až moc…. Kuriči si hneď z úvodu vysoký náskok, ktorý sme do konca štvrtiny stiahli. Ďalej sa nič zásadného nedialo, okrem štyroch faulov Miša Rusnák v druhej štvrťke, ktorý ale potom zázračne dokázal nežne dohrať do konca zápasu už bez faulíku :). Celkovo ako keby si si všetci aj súper nechávali sily na záver. V štvrtej štvrťke zrazu Kuriči odskočili a nás zaskočili, myslím až na 16 bodov. Nám sa následne podarilo prebudiť zo zimnej letargie a šnúrou sme otočili na plus 2 body cca. dve minútky pred koncom. Potom po pár chybách a nepremenených pokusoch sme súperovi ponúkli víťazstvo na tácke, čo neodmietol a vyhra. Ináč kľúdový basket bez emócií, dokonca aj Zdeno bol kľudný :).

Autor: ScoobyTento článok bol zobrazený 916 krát.