Prvá prehra EDIS-u v sezóne

Po 16. kole je situácia opäť zamotanejšia, EDIS v oklieštenej zostave dokázal odolávať palebnej sile VTJ len v prvej štvrtine a ukončil tak 12–zápasovú víťaznú sériu. Zarriors vytrápili Kuričov, keď dlho siahali na víťazstvo. Martinčania si víťazstvom nad Bad Boyz udržali kontakt s hornou polovicou tabuľky.

Zarriors – Kuričova žena 94:99 (48:40)
Body: Fedor 33, Weis 25, Makovický 18, Kubiš 12, Mesticky 6 resp. Rusnák 30, Remenec 30, Beňadik 20, Takáč 9, Jantošík 6, Muška 4.
Štvrtiny: 28:16, 20:24, 29:30, 17:29
Rozhodoval: Igor Juhás, Martin Kubica

R. Jantošík (Kuričova žena): Aj napriek tomu, že sme takmer celý zápas prehrávali (viedli sme v úvode 4:2 a potom opäť až štyri minúty pred koncom 91:90), dokázali sme nepriaznivý priebeh zvrátiť a vybojovať víťazstvo. V úvodnej štvrtine sa súperovi darilo strelecky a tak rýchlo získal 12–bodový náskok, ktorý v ďalšej časti hry natiahol až na 20 bodov. Následne sme však zlepšili všetky herné činnosti a náskok súpera sme minútu pred koncom polčasu stiahli na rozdiel 3 bodov. V záverečných sekundách sme však potom ešte dostali 5 bodov od Feťa vrátane buzzer beatera za tri body, a tak sme do druhého polčasu vstupovali s osembodovým mankom. Tretia štvrtina sa niesla v znamení našej snahy konečne otočiť zápas v náš prospech a zlomiť odpor súpera, ale Zarriors nám svojou hrou dovolili z ich polčasového náskoku odkrojiť len jeden bodík. V poslednej časti hry sme vystupňovali tlak, čo vyvrcholilo obratom v zápase cca 4 min. pred koncom poslednej štvrtiny, keď sme sa opäť ujali vedenia, ktoré sme už nepustili z rúk.

Martin – Bad Boyz 101:80 (55:40)
Body: Sieklik 26, Plica 19, Kušnier 18, Čierny 14, Ivanko 10, Sabo 9, Daníšek 3, Kočálka 2, Kubis 0 resp. Noge 29, Škubák 25, Poništ 14, Kubica 6, Pecár 4, Juriš 2, Bobčík 0.
Štvrtiny: 28:25, 27:15, 22:21, 24:19
Rozhodoval: Igor Juhás, Martin Kubica, Peter Bullo

Young Fellaz – Spartans 66:91 (40:45)
Body: Václavík 25, Duben 12, Kuzma 12, Baculík 11, Labant 6 resp. Repa 28, Závodný 18, Lazar 15, Sidor 12, Hájek 7, Vavrík 6, Frnčo 5.
Štvrtiny: 15:24, 25:21, 16:26, 10:20
Rozhodoval: Ján Faith, Peter Bullo

EDIS – VTJ 94:115 (48:59)
Body: Šoška 34, Škorupa 18, Zachar 12, Bublík 10, Kuric 9, Šoška 6, Závodný 5, Martiniak 0 resp. Čurilla 41, Gavlák 33, Smetana 18, Franc 11, Kuboš 10, Bačík 2, Valentíny 0.